Relacja ze spotkania wokół książki „Café Auschwitz” w Oświęcimiu

Piosenka z norweskiego filmu „Człowiek, który pokochał Yngvego” na podstawie powieści Torego Renberga

Michael Kobr i Volker Klüpfel opowiadają o „Rauhnacht“ („Szczodrych Godach“)

zobacz wszystkie filmy


Hans-Gert Pöttering w Szczecinie 8.3.2017

Nasz autor Hans-Gert Pöttering będzie promował swoją książkę "Na szczęście jesteśmy zjednoczeni" na Uniwersytecie Szczecińskim 8 marca 2017 r.


» » »

Spotkanie z Hansem Gerten Pötteringiem

Uwaga!

Spotkania z Hansem Gertem Pötteringiem odbedą się 17.1.2017 o godz. 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku: plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk oraz 18.1.2017 o godz. 11 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie: ul. Prawocheńskiego 9, s. 102. Zapraszamy!


» » »

Moja Polska - moi Polacy we wrocławskim ratuszu 16.10.2016

Moja Polska - moi Polacy: 16.10.2016 we wrocławskim ratuszu odbędzie się druga już - po warszawskiej - prezentacja tej niezwykłej antologii tekstów wybitnych Niemców o Polsce i Polakach.


» » »
zobacz wszystkie wydarzenia


Moja Polska - moi Polacy

Antologia Moja Polska - moi Polacy prezentuje teksty 44 wybitnych osobistości z Niemiec, które poprzez doświadczenia prywatne i zawodowe w sposób szczególny związane są z Polską.
Na podstawie indywidualnych eksploracji i obserwacji kreślą one barwną paletę wizerunków kraju nad Wisłą i jego mieszkańców.

Książka ukazała się jednocześnie w Niemczech (w wydaniu niemieckim) i w Polsce w dniu 22 czerwca 2016 r.


» » »

Siewcy niepodległości - fakty i mity najnowszej historii Polski

Siewcy niepodległości - fakty i mity najnowszej historii Polski już w sprzedaży! A w środku: powstanie styczniowe a marszałek Piłsudski, mity o polskim Wrześniu, cień Gibraltaru, hańba PRL-u, panna "S" - odebrana szansa, klucz do polityki rosyjskiej.... Wyraziste i kontrowersyjne spojrzenie Przemysława Waingertnera na wydarzenia i postaci ostatnich 150 lat.


» » »

Na szczęście jesteśmy zjednoczeni. Moja europejska droga

Hans-Gert Pöttering jest jedynym eurodeputowanym należącym do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od czasu pierwszych wyborów bezpośrednich w roku 1979. Pełniąc funkcje kierownicze, m.in. jako przewodniczący frakcji Europejskiej Partii Ludowej (1999–2007) i jako szef Parlamentu Europejskiego (2007–2009) był świadkiem i uczestniczył w kształtowaniu rozwoju Unii Europejskiej. Po 35 latach zakończył mandat 1 lipca 2014 r. W swojej autobiografi i nie tylko wspomina liczne spotkania z osobistościami świata polityki, kultury i życia społecznego, lecz także opisuje procesy decyzyjne w instytucjach Unii Europejskiej.


» » »
zobacz wszystkie recenzje

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011