dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

Pozytywne recenzje naszych książek w mediach!

2012-02-02

Z dumą informujemy, że w styczniu 2012 r. ukazały się entuzjastyczne recenzje naszych książek w prasie, w radiu i telewizji. O kryminale „Zima lwów” Jana Costina Wagnera napisali m. in.: Piotr Kofta w tygodniku „Wprost” oraz Jakub Demiańczuk w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. O „Ludzkiej miłości” napisał m. in. Łukasz Modelski z „Paperminta”.

„Zima lwów”:

Świetna literatura, przełamująca sztywne reguły gatunku.

Piotr Kofta, „Wprost”, 09.01.2012

Cykl powieści Wagnera, których bohaterem jest fiński policjant Kimmo Joentaa, ma swój własny styl i klasę, jakiej brakuje wielu naśladowcom Mankella, Larrsona i Nesbo.

Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”, 13.01.2012

O kryminale „Szczodre Gody” bestsellerowego duetu Volker Klüpfel i Michael Kobr napisał m. in. Jakub Demiańczuk w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a audycję poświęconą książce poprowadziła w radiu Kraków Barbara Gawryluk w dniu 16.01.2012.

Postać komisarza Kluftingera jest nie mniej fascynująca od Herkulesa Poirota, a o wiele bardziej od niego ludzka i zabawna.

Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”, 27.01.2012

 

O powieści „Ludzka miłość” Andreïa Makine’a napisał w magazynie literackim „Papermint” Łukasz Modelski i opowiedział w TVP Kultura Konrad Zych.

 Talent Makine’a sprawia, że mimo całego naturalizmu i okrucieństwa powieść ma właściwie charakter poetycki.

Łukasz Modelski, „Papermint”, 01.01.2012

Wielkie ideologie, takie jak idea emancypacji narodu, przeciwstawione są u Makine’a czystemu humanizmowi.

Konrad Zych, Informacje kulturalne w TVP Kultura, 24.01.2012

 

Jesteśmy dumni z tak dużego oddźwięku w mediach, tym bardziej, że nasze wydawnictwo istnieje niespełna rok.

Informujemy także, że nakładem naszego wydawnictwa ukazała się właśnie powieść „Charlotte Isabel Hansen” Torego Renberga. Autor  jest obecnie jednym z najpopularniejszych pisarzy norweskich. Renberg otrzymał za „Charlotte Isabel Hansen” Norweską Nagrodę Księgarzy, przyznaną wcześniej m. in. takim literackim osobistościom, jak Anne Ragde, Anne Holt, Jostein Gaarder i Jo Nesbø!


pliki do pobrania:

zobacz wszystkie informacje

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011