dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

„Café Auschwitz” – powieść bez kiczu polsko-niemieckiego pojednania

2013-05-31

Sensacyjnie napisana niemiecka książka o intrygującym tytule „Café Auschwitz” nie znalazła jeszcze wydawcy w kraju autora. Za to ukazuje się właśnie w Polsce.

Akcja powieści Dirka Braunsa dzieje się współcześnie w Polsce i w Niemczech. Urodzony w NRD młody nauczyciel niemieckiego i historii w niemieckiej szkole w Warszawie (porte-parole autora) staje się świadkiem wspomnień i wykonawcą zaskakującej ostatniej woli przypadkowo poznanego Janusza, byłego więźnia KL Auschwitz. Ich spotkanie w warszawskiej kawiarni staje się punktem wyjścia dla ciągu wydarzeń obfitujących w zaskakujące zwroty akcji.

Bez śladów „kiczu pojednania” Dirk Brauns, wychowany w Berlinie Wschodnim pisarz i korespondent niemieckich gazet w Polsce, dzięki swej szczerości i autoironii odpiera pokusę stawiania jednoznacznych wniosków. Jak ocenia Zofia Posmysz, pisarka, była więźniarka KL Auschwitz, jest to historia przedstawiona bez upiększeń, w poetyce wręcz reportażowej, poruszająca autentyzmem.

Dyskusja poświęcona książce z udziałem Dirka Braunsa, Zofii Posmysz i prof. dra hab. Włodzimierza Borodzieja odbędzie się 11.06.2013 o godz. 17:30 w restauracji Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa.

Powieść „Café Auschwitz” ukazuje się nakładem Wydawnictwa Akcent dzięki wsparciu Fundacji Konrada Adenauera oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Premiera książki: 11 czerwca 2013 r.

 

 

 

 

 


pliki do pobrania:
DirkBrauns15.jpg
a_DB_Cafe-Auschwitz_COVER_RGB_150-dpi.jpg
a_DB_Cafe-Auschwitz_OKLADKA_FRONT.pdf

zobacz wszystkie informacje

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011