dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

Tuż po wakacjach nowa polska proza w naszym wydawnictwie!

2014-07-12

Krótko po wakacjach 2014 ukażą się debiutanckie opowiadania Grzegorza Rocha Bajorka. Już tytuł tomu powinien zaintrygować czytelników: 

ZNAJOMY I INNE NIEPOKOJĄCE OPOWIADANIA

Jest to zbiór opowiadań o tematyce współczesnej. Łączy je idea, by za pomocą formy prozatorskiej zaciekawić czytelnika i wprawić go w stan ekscytującego zaniepokojenia. Konstrukcja poszczególnych utworów sprawia, że natychmiast po zakończeniu lektury czytelnik ma ochotę zacząć czytać ten sam tekst jeszcze raz. Każde z opowiadań oparte jest na subtelnym i nieoczekiwanym pomyśle fabularnym spotęgowanym przez zaskakujące zakończenie.

Spis treści:

Znajomy: Akcja opowiadania toczy się w motelu przy szosie w województwie lubuskim. Rzecz, opowiedziana w konwencji thrillera, traktuje o miłości, pożądaniu, zazdrości, a także o zemście…. Młodzi narzeczeni zatrzymują się na noc w pensjonacie, w którym spotykają tytułowego znajomego: przyjaciela przyszłej panny młodej, który korzystając z okazji, podejmuje grę mającą na celu niedopuszczenie do zawaracia małżeństwa. Klasyczny trójkąt, w którym wszystkie trzy osoby będą zmuszone inaczej spojrzeć zarówno na siebie, jak i na bliską sercu osobę.

Skóra: Opowiedziana młodzieżowym językiem historia nieudanego rozboju, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przejmujący portret stołecznych blokersów, wykluczonego pokolenia III RP.

Pierścień: Młoda gospodyni nowo odrestaurowanego szlacheckiego pałacyku urządza wystawny bal dla arystokracji, podczas gdy w tym

samym czasie jej cierpiący na nerwicę mąż zmaga się z chorobą oraz demonami przeszłości. Osadzona w urokliwych, pomorskich klimatach melancholijna opowieść o tym, że pieniądze szczęścia nie dają, a miłości nie da się kupić.

 

Sekslinia: Jak wiele potrafi znieść kobieta, by ocalić uczucie? Jaką cenę dorośli ludzie gotowi są zapłacić za spełnienie swoich marzeń? „Sekslinia” to rozgrywająca się w Warszawie gorzka, pełna psychologicznego napięcia nowela o poświęceniu i zdradzie . Bohaterami są przedstawiciele pokolenia współczesnych trzydziestolatków.

 

Autostopowicze: Noc, góry, pusta droga i duchy… Apodyktyczny człowiek sukcesu podczas podróży samochodem przez południową Polskę spotyka całą galerię osobliwych postaci. Szczycący się swoją wiedzą i poszanowaniem prawa dygnitarz państwowy w godzinie próby – będącej sprawdzianem charakteru i zasad moralnych – próbuje oszukać los. Precyzyjnie odmalowany, sugestywny fresk o winie i karze z zaskakującą puentą.

 

Wielki człowiek: Krótka wariacja na temat alternatywnej rzeczywistości; bohaterem jest pewien niepozorny urzędnik, któremu w dzieciństwie przepowiedziano świetlaną przyszłość. Przewrotne.

 

o autorze: 

Grzegorz Roch Bajorek, rocznik 1979. Z wykształcenia prawnik. Uczestnik warsztatów  literackich „Jak pisać?” pod kierunkiem Nataszy Goerke i Olgi Tokarczuk w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, Wrocław 2008. Laureat kilku konkursów poetyckich i prozatorskich. Mieszka i pracuje w Warszawie.


pliki do pobrania:

zobacz wszystkie informacje

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011