dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

Autobiografia George’a W. Busha po polsku już we wrześniu w księgarniach

2011-05-30

„Kluczowe decyzje” ukażą się 11 września br., w dziesiątą rocznicę ataku na Amerykę. Tam autobiografia byłego prezydenta w ciągu miesiąca sprzedała się w liczbie 2 mln egzemplarzy.

„Kluczowe decyzje” to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży po kluczowych decyzjach swojego życia. Towarzyszymy mu m.in. w biurze gubernatora stanu Texas w trakcie „gorączkowej nocy elekcyjnej” w 2000 roku, gdy został wybrany na urząd prezydenta USA, w pierwszych godzinach po największym ataku na Amerykę od czasu Pearl Harbor, w chwilach poprzedzających atak na Irak czy podczas podejmowania historycznych – i niekiedy kontrowersyjnych – decyzji w związku z kryzysem finansowym, huraganem Katrina, wojną w Afganistanie i innymi wydarzeniami, które wpłynęły na oblicze pierwszej dekady XXI wieku.

Bush szczerze i bezpośrednio pisze o swoich sukcesach i błędach, ale także osiągnięciach w zakresie reformy systemu edukacji, walki z HIV i AIDS w Afryce i obrony kraju przed kolejnymi atakami terrorystycznymi.

Dzieli się z czytelnikami intymnymi szczegółami ze swojego życia osobistego – decyzją o zaprzestaniu picia, odkrywaniem wiary, relacjami z najbliższymi…

„Kluczowe decyzje” zaskoczą zarówno zwolenników, jak i krytyków George’a W. Busha. Zmieniają bowiem ocenę jednego z najbardziej brzemiennych w skutki okresów Ameryki oraz człowieka będącego w centrum tych wydarzeń.

Książka, która w USA ukazała się 9 listopada 2010 roku, natychmiast wskoczyła na listy bestsellerów. Na szczycie zestawienia „New York Timesa” pozostawała pięć tygodni, osiągając sprzedaż 2 mln egzemplarzy. To sześć razy więcej niż wspomnienia Billa Clintona!

W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Akcent.

 

Dane bibliograficzne

Termin wydania: 11 września 2011 roku | cena detaliczna: 55,90 zł

 zł | ISBN: 978-83-62180-53-0 | liczba stron: 500 | tłum. Patrycja Pietrzak i Wojciech Grzelczak | oprawa: twarda w obwolucie

 

Kontakt dla mediów

Zofia Matejewska, Wydawnictwo Akcent

Tel. 22 862 30 01, 606 616 522, zofia.matejewska@wydawnictwoakcent.pl

Jakub Frołow, BookSenso sp. z o.o.

Tel. 660 695 114, e-mail: kuba@booksenso.pl


pliki do pobrania:

zobacz wszystkie informacje

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011