dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

Premiera kryminału „Milczenie” Jana Costina Wagnera

2011-06-06

Dziś na polskim rynku ukazał się kryminał „Milczenie” znakomitego młodego autora z Niemiec, sercem związanego z Finlandią i piszącego o Finlandii , Jana Costina Wagnera, w Polsce znanego już z powieści „Księżyc z lodu”.

Dziś na polskim rynku ukazał się kryminał „Milczenie” znakomitego młodego autora z Niemiec, sercem związanego z Finlandią i piszącego o Finlandii , Jana Costina Wagnera, w Polsce znanego już z powieści „Księżyc z lodu”.

Książka „Milczenie”, której akcja dzieje się w Turku, szybko doczekała się ekranizacji. Za thriller „Ostatnie milczenie” reżyser Baran Bo Odar w 2010 roku otrzymał nagrodę Frankfurckich Targów Książki w kategorii "najlepsza międzynarodowa ekranizacja powieści". Trailer filmu można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=pn9VOqDyczE. Film był pokazywany w Polsce na warszawskim festiwalu Lato Filmów i wziął udział w konkursie na najlepszy scenariusz.

Sinikka zaginęła - znaleziono tylko jej torbę i rower. Dokładnie w tym miejscu, w którym 30 lat wcześniej inna dziewczyna została zgwałcona i zamordowana. To zdarzenie wyprowadziło z równowagi nie tylko policję i opinię publiczną, ale także jednego z dwóch sprawców przestępstwa sprzed lat. Dla niego ta podróż do przeszłości okaże się bardzo bolesna.

Nikt nie wie lepiej od komisarza Kimmo Joenty, co znaczy stracić najukochańszą osobę w swoim życiu. Joenta, komisarz z Turku, nie chce odebrać rodzicom Sinikki nadziei, że ich córka jeszcze żyje. Nawet jeśli wie, że podobieństwo tego zdarzenia do historii sprzed 30 lat jest uderzające.

Powieści Wagnera zostały dotąd przetłumaczone na 14 języków. Amerykańskie wydanie kryminału „Księżyc z lodu” w 2008 roku znalazło się na liście książek nominowanych do prestiżowej nagrody literackiej Los Angeles Times Book Prize. Za książkę „Milczenie” autor otrzymał w 2008 roku nagrodę Deutscher Krimipreis za najlepszy niemiecki kryminał, a w 2010 roku został nominowany do francuskiej nagrody Prix du polar européen za najlepszy kryminał europejski przetłumaczony na język francuski.


pliki do pobrania:
a_JCW_Milczenie_500.jpg

zobacz wszystkie informacje

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011