dla prasy

informacje prasowe

książki

do pobrania

kontakt

newsletter dla mediów

imię i nazwisko

redakcja

e-mail

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki informacji na temat oferty wydawniczej wydawnictwa Akcent.

Jesień z wydawnictwem Akcent: kryminały niemieckich autorów i proza Makine'a

2011-09-16

Wydawnictwo Akcent przygotowało trzy nowości książkowe na jesienne wieczory. Książki ukażą się w serii „Europa czyta”.

Pierwsza nowość to kryminał „Szczodre Gody” najlepszego według tygodnika „Der Spiegel” duetu pisarskiego w Niemczech, Volkera Klüpfela i Michaela Kobra. Bawarscy pisarze cieszą się ogromną popularnością w swoim kraju.

Klüpfel i Kobr, Bawarczycy z Kempten, stworzyli zaskakujący gatunek: pełen autoironii i humoru kryminał regionalny poświęcony Allgäu, w którym dominującą rolę gra język: bohaterowie kryminału posługują się typowym dla tych stron dialektem. Niewątpliwym atutem kryminału „Szczodre Gody” jest jego wartość poznawcza: autorzy ze szczegółami opisali w „Rauhnacht” specyfikę regionu Bawarii, który znają świetnie, ponieważ obaj tam się wychowali.

Volker Klüpfel i Michael Kobr stworzyli w „Szczodrych Godach” postać antybohatera, zabawnego niezgułę i pantoflarza z Bawarii, skąpca, obżartucha, który uwielbia kluseczki swojej żony, gra na bębenku w orkiestrze miejskiej, mówi tylko w dialekcie z regionu Allgäu i uznaje tylko miejscowe piwo. Kluftinger, „Wallander z Allgäu”, wydaje się nienowoczesny i nieporadny, lecz jego niezawodna intuicja sprawia, że jest wyjątkowo skutecznym śledczym.

Szalejąca burza śnieżna wywołuje lawinę, która odcina hotel od reszty świata. Kluftinger staje przed nie lada zagadką: zwłoki znajdują się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Komisarz może liczyć tylko na siebie. To znaczy: prawie…. Do śledztwa miesza się Langhammer. Na domiar złego dochodzenie rozgrywa się w czasie osławionych Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

Książkę polecają: Wirtualna Polska, Zbrodnia w Bibliotece, Portal Kryminalny, „Magazyn Literacki Książki”, portal Nakanapie.pl, magazyn „Malemen”, magazyn „Cogito”

 

Dla miłośników literatury francuskojęzycznej i prozy Andreïa Makine’a mamy świetną wiadomość: już na początku listopada ukaże się kolejna wybitna powieść tego autora: „Ludzka miłość” (franc. L’amour humain).

Na przykładzie aktualnych stosunków między Afryką a krajami europejskimi autor w drastyczny sposób ukazuje mechanizmy rządzące działalnością międzynarodowych organizacji pozarządowych – korupcję oraz egoistyczną walkę o wpływy.

„Ludzka miłość” jest powieścią wstrząsającą – w naturalistyczny sposób pokazuje okrucieństwo, przynosząc jednak pełne nadziei przekonanie, że podążanie za humanistycznymi ideałami jest możliwe.

Książkę polecają: magazyn „Estilo”, magazyn „Archipelag”, Wirtualna Polska, Magazyn Literacki Książki, portal Lubimyczytac.pl, portal Nakanapie.pl, portal Sztukateria, portal Papierowe Myśli

 

W listopadzie ukaże się także kolejny kryminał „psychologiczny” młodego niemieckiego pisarza Jana Costina Wagnera – „mistrza moralnej niepewności” – jak nazwał go znany niemiecki krytyk Tobias Gohlis. Jakiś czas temu swoją polską premierę miała jego książka „Milczenie”, a w polskich kinach już można obejrzeć wielokrotnie nagradzany film Barana bo Odara pt. „Cisza”, zrealizowany na podstawie tego kryminału.

„Zima lwów” to kolejna książka o śledztwie komisarza Kimmo Joenty, osadzona w fińskim Turku. W Boże Narodzenie u drzwi Joenty pojawia się młoda prostytutka. Jakiś czas później kolega Joenty, patolog, zostaje odnaleziony martwy, a najpopularniejszy fiński prezenter Kai Petteri Hämäläinen ledwo uchodzi z życiem. Tym razem Kimmo będzie musiał zmienić plany na święta, a butelka wódki i szklanka mleka nie będą jego jedynym towarzystwem…

Książkę polecają: Wirtualna Polska, Zbrodnia w Bibliotece, Portal Kryminalny, „Magazyn Literacki Książki”, portal Nakanapie.pl, portal Poltergeist

Miło nam poinformować, że Jan Costin Wagner odwiedzi Polskę. 23 listopada pisarz spotka się z czytelnikami w Goethe Institut w Warszawie, 24 listopada odwiedzi Goethe Institut w Krakowie, a 25 listopada będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Dodatkową atrakcją tych spotkań będzie oprawa muzyczna: Wagner zagra na fortepianie.

Jan Costin Wagner będzie także jednym z bohaterów wystawy kryminału niemieckiego organizowanej przez Goethe Institut.

Zapraszamy do lektury!


pliki do pobrania:
VK_MK_Szczodre Gody.pdf
AM_Ludzka miłość.pdf

zobacz wszystkie informacje

katalog pdf

partnerzy
RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011