Peter Johnsson naszym autorem

Z dumą i radością informujemy, że do grona naszych autorów dołączył szwedzki pisarz, dziennikarz i historyk Peter Johnsson. 

Więcej informacji w zakładkach autorzy oraz recenzje i zapowiedzi.


czytaj dalej » » »

Warszawskie Targi Książki

Zapraszamy na nasze stoisko na Warszawskich Targach Książki: Stadion Narodowy w Warszawie 18-21 maja 2017, stoisko nr 30/D6. Pokażemy m.in. naszą nowość: powieść o córce Heinricha Himmlera "Horyzont Gudrun"!


czytaj dalej » » »

Hans-Gert Pöttering w Szczecinie 8.3.2017

Nasz autor Hans-Gert Pöttering będzie promował swoją książkę "Na szczęście jesteśmy zjednoczeni" na Uniwersytecie Szczecińskim 8 marca 2017 r.


czytaj dalej » » »

Spotkanie z Hansem Gerten Pötteringiem

Uwaga!

Spotkania z Hansem Gertem Pötteringiem odbedą się 17.1.2017 o godz. 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku: plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk oraz 18.1.2017 o godz. 11 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie: ul. Prawocheńskiego 9, s. 102. Zapraszamy!


czytaj dalej » » »

Moja Polska - moi Polacy we wrocławskim ratuszu 16.10.2016

Moja Polska - moi Polacy: 16.10.2016 we wrocławskim ratuszu odbędzie się druga już - po warszawskiej - prezentacja tej niezwykłej antologii tekstów wybitnych Niemców o Polsce i Polakach.


czytaj dalej » » »

"Café Auschwitz" naprawdę ukazało się w Niemczech!

O tej niezwykłej książce mówili w Berlinie na spotkaniu z czytelnikami autor oraz Zofia Posmysz. Reakcja publiczności oraz mediów była zdumiewająca, relację w języku polskim można znaleźć pod tym linkiem:http://www.funkhauseuropa.de/…/posmysz-promocja-ksiazki-100…(zdjęcie: Stefan Stahlberg/Konrad-Adenauer-Stiftung)


czytaj dalej » » »

Wydajemy również poezję!

Kiedy czas pisze wiersze to pierwszy tomik poezji wydany przez nasze wydawnictwo. Poezja znowu staje się modna!


czytaj dalej » » »

Autorzy serii z komisarzem Kluftingerem odwiedzili 7 i 8 maja 2015 Polskę!

Nie dość, że świetnie piszą, to jeszcze rozbawiają publiczność do łez podczas spotkań autorskich...

W Polsce V. Klüpfel i M. Kobr promowali swoją powieść "Serdeczna krew", która jako trzecia z kryminalnej serii o komisarzu Kluftingerze ukazała się w polskim przekładzie. Przedpremierowe egzemplarze "Serdecznej krwi" z autografami autorów można było nabyć podczas spotkań w Goethe-Institut w Krakowie 7 maja i 8 maja 2015 w Goethe-Institut w Warszawie. Książka jest już w księgarniach!


czytaj dalej » » »

Spotkania z Dirkiem Braunsem odbyły się 12 i 14 listopada 2014 w Gdańsku i Łodzi

Spotkania z Dirkiem Braunsem oraz dyskusja wokół powieści Café Auschwitz odbyły się 12 listopada w Gdańsku i 14 listopada 2014 r. w Łodzi.

Pierwsze z nich w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, natomiast drugie w Muzeum Miasta Łodzi.

W obu miastach autor spotkał się również ze studentami germanistyki i nie unikał kłopotliwych pytań...


czytaj dalej » » »

Spotkanie z autorem

Kolejne spotkanie z Dirkiem Braunsem i Zofią Posmysz oraz dyskusja wokół powieści Café Auschwitz odbyło się 5 marca 2014 r. o godz. 16:00 w Lublinie w Bibliotece KUL, ul. Chopina 27. 


czytaj dalej » » »

Dirk Brauns znowu w Polsce!

24 stycznia 2014 o godz. 18:00 w Krakowie, CKŻ, ul. Meiselsa 17.


czytaj dalej » » »

Spotkanie z Kolją Mensingiem w Katowicach

27 września, w dniu premiery powieści Kolji Mensinga pt. "Legendy ojców", w Bibliotece Śląskiej odbyło się spotkanie z autorem, tłumaczką książki Zofią Matejewską oraz literaturoznawcą Thomasem Schulzem. Wieczór autorski odbył się w ramach cyklu „HAUSbesuche - Spotkania DOMowe”. 

Powieść „Legendy ojców” jest intymnym obrazem polsko-niemieckiej rodziny. Przez 10 lat jej autor Kolja Mensing szukał w Polsce i w Niemczech śladów swojego ojca i pochodzącego ze Śląska dziadka. 


czytaj dalej » » »

Debata wokół „Café Auschwitz” w Oświęcimiu

– To jest chyba przede wszystkim książka o pamięci. A może nawet o pamięciach – mówił o „Café Auschwitz” dr Joachim Russek podczas spotkania z autorem i Zofią Posmysz w Oświęcimiu w dniu 5 lipca.


czytaj dalej » » »

„Café Auschwitz”: prezentacja książki i dyskusja 11 czerwca

W spotkaniu poświęconym książce wzięło udział niemal 100 osób. W dyskusji uczestniczyli: Dirk Brauns, Zofia Posmysz, prof. Włodzimierz Borodziej i Marek Zając. Kolejna debata już 5 lipca w Oświęcimiu.


czytaj dalej » » »

Informacja o księgarniach sprzedających „Café Auschwitz”

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 czerwca książka „Café Auschwitz” Dirka Braunsa będzie dostępna w następujących księgarniach: ksiegarnia.wydawnictwoakcent.pl

empik.com, merlin.pl oraz w księgarni Traffic Club przy ul. Brackiej w Warszawie.


czytaj dalej » » »

Dyskusja poświęcona powieści „Café Auschwitz” Dirka Braunsa

Sensacyjnie napisana niemiecka książka o intrygującym tytule „Café Auschwitz” nie znalazła jeszcze wydawcy w kraju autora. Za to ukazuje się właśnie w Polsce. Książkę można nabyć tutaj. Z okazji premiery razem z Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszamy na dyskusję poświęconą książce, która odbędzie się 11 czerwca 2013 roku w Warszawie.


czytaj dalej » » »

Wyróżnienia dla najciekawszych książek 2012 roku.

„Operacja Seegrund” niemieckiego duetu pisarskiego Kobr/Klupfel została wyróżniona przez portal granice.pl i znalazła się wśród najciekawszych książek 2012 roku w kategorii kryminał.


czytaj dalej » » »

Jan Costin Wagner w Polsce

Jan Costin Wagner, utalentowany i uhonorowany wieloma nagrodami młody pisarz i muzyk z Niemiec, w środę, czwartek i piątek gości w Polsce. Spotkania z autorem odbędą się w Warszawie, w Krakowie i we Wrocławiu. Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Zapraszamy!


czytaj dalej » » »

Wywiad z Janem Costinem Wagnerem i francuską tłumaczką jego kryminałów

– Z Finlandią wiążą mnie bardzo bliskie relacje – mówi Jan Costin Wagner. – Moja żona pochodzi z Finlandii, także ja długo mieszkałem w tym kraju. I dlatego jest to teren działania komisarza Kimmo, protagonisty moich powieści. Nie chodzi mi jednak o Finlandię jako region geograficzny, tylko o ogólny nastrój, odpowiadający postaciom i ich przeżyciom. Przeczytaj wywiad z autorem na stronie Goethe Institut.


czytaj dalej » » »

Premiera filmu „Jeg reiser alene” na podstawie powieści „Charlotte Isabel Hansen”

11 lutego w Norwegii odbyła się premiera filmu „Jeg reiser alene” na podstawie powieści Torego Renberga pt. „Charlotte Isabel Hansen”. Film jest kontynuacją losów Jarlego Kleppa, bohatera „Człowieka, który pokochał Yngvego”. Scenariusz do filmu napisał sam autor.


czytaj dalej » » »

Wydawnictwo Akcent na Festiwalu NORDISK w Poznaniu

W dniach 13.02 - 10.03 odbywa się w Poznaniu II edycja Festiwalu Kultury Skandynawskiej NORDISK. My na festiwalu prezentujemy naszą prozę: powieści Undset i Renberga. Jak piszą organizatorzy, „Tworząc program Festiwalu dbamy o to, by  w jak najlepszy i najciekawszy sposób zaprezentować  kulturę skandynawską...


czytaj dalej » » »

Wydawnictwo Akcent obchodzi pierwsze urodziny!

Wydawnictwo Akcent obchodzi pierwsze urodziny! W ramach serii Europa czyta jako pierwsze ukazały się książki: „Krystyna córka Lavransa” Sigrid Undset, „Urbi et Gorbi...” Joachima Jauera oraz „Człowiek, który pokochał Yngvego”. We wrześniu ukazała się bestsellerowa biografia George'a W. Busha pt. „Kluczowe decyzje”. W najbliższym czasie ukażą się: biografia Michaela Jacksona „Mój przyjaciel Michael” oraz kryminał „Operacja Seegrund”. Dziękujemy czytelnikom i mediom za zainteresowanie naszymi publikacjami i liczne głosy wsparcia!


czytaj dalej » » »

Autorzy serii z Kluftingerem odwiedzą Polskę w październiku!

Najsłynniejszy bawarski duet przyjedzie do Polski jesienią 2012 na zaproszenie wydawnictwa Akcent oraz Goethe-Institut.


czytaj dalej » » »

Kryminał „Zima lwów” Jana Costina Wagnera otrzymał wyróżnienie w konkursie „Najlepsza książka na Gwiazdkę”

Z dumą informujemy, że kryminał „Zima lwów” Jana Costina Wagnera z fińskim komisarzem Kimmo Joentą, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Najlepsza książka na Gwiazdkę” organizowanym przez wortal literacki Granice.pl.


czytaj dalej » » »

Spotkania z Janem Costinem Wagnerem

Jan Costin Wagner przyjechał niedawno do Polski na zaproszenie naszego wydawnictwa, Goethe-Institut w Warszawie i Krakowie oraz Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, aby opowiedzieć o swojej twórczości, o melancholijnym komisarzu Kimmo Joencie i... tajemniczej postaci Larissy, która pojawia się w jego najnowszej książce pt. „Zima lwów”. Podczas spotkań pisarz grał skomponowane przez siebie utwory - jest nie tylko pisarzem, lecz także muzykiem. Wywiadu z Wagnerem możecie posłuchać w radiowej Czwórce i w Radiu Aktywnym. Więcej zdjęć ze spotkań znajdziecie na fanpage'u Akcentu.


czytaj dalej » » »

Dodatek o literaturze niemieckojęzycznej Delit

W dodatku literackim do magazynu Aktivist pt. delit. prezentowane są nie tylko recenzje najnowszych przekładów, lecz również pasjonujące artykuły dotyczące najnowszej literatury z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W dodatku delit znajdziecie także recenzję kryminału „Milczenie” Jana Costina Wagnera. Dodatek można pobrać na stronie Goethe Institut.


czytaj dalej » » »

Znamy już program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

A w programie między innymi: otwarcie wystawy „Literatura z dreszczykiem”, której jednym z bohaterów jest nasz autor Jan Costin Wagner, oraz wiele spotkań literackich, w tym dyskusja panelowa „Kryminał w mieście”. Zapraszamy do Wrocławia!


czytaj dalej » » »

Jasiek Mela ogłasza nabór do akcji Za-Dyszka.pl!

Jasiek Mela – prezes Fundacji Poza Horyzonty, najmłodszy polski polarnik i działacz społeczny ogłasza ogólnopolski nabór do akcji Za-dyszka.pl! Potrzeba 1000 osób (tak wiele), które w swoim posiadaniu mają 10 zł (tak niewiele). Trwa już II Edycja tego przedsięwzięcia, której partnerem jest wydawnictwo Akcent.


czytaj dalej » » »

Wydawnictwo Akcent i Dzień Kobiet w Traffic Club w Warszawie

8 marca z okazji Dnia Kobiet razem z Traffic Club w Warszawie i wydawnictwem BC.edu przygotowaliśmy moc niespodzianek i atrakcji. Były opowieści o książkach dla kobiet aktywnych zawodowo i o kryminałach, wykład firmy Pachnąca szafa o zapachach, prezentacja i przymierzanie kapeluszy firmy HatHat i nagrody od firmy Avon.


czytaj dalej » » »

Wydawnictwo Akcent partnerem akcji PrzyTARGaj KSIĄŻKI

Akcja przyTARGaj KSIĄŻKI skierowana jest do wszystkich, którzy mają w swoim domu książki, do których nie żywią sentymentu. Podczas akcji można wymienić przytarganą z domu książkę na inną. I otrzymać upominek od naszego wydawnictwa! Spotkajmy się 15 października w Cafe Szpilka w Poznaniu.


czytaj dalej » » »

Odnaleźć te chwile, w których życie pokonuje śmierć. Wywiad z Janem Costinem Wagnerem

„Pod koniec lat 90. zacząłem pisać swą pierwszą powieść, w Finlandii. Miałem i nadal mam poczucie, że w języku powieści najlepiej potrafię ubrać w słowa to, co w innym przypadku byłoby dla mnie niemożliwe do wypowiedzenia.” Zapraszamy do przeczytania pierwszego polskiego wywiadu z Janem Costinem Wagnerem, udzielonego portalowi Zbrodnia w Bibliotece.


czytaj dalej » » »

Zapraszamy na przegląd filmów skandynawskich JAKBY W ZWIERCIADLE

Serdecznie zapraszamy na kwietniowy festiwal JAKBY W ZWIERCIADLE, którego zostaliśmy patronem medialnym. W programie znajdą się adaptacje dzieł takich pisarzy jak August Strindberg, Sigrid Undset, Herman Bang, Aleksis Kivi, Nikolaj Frobenius, Kerstin Ekman czy Gro Dahle. Więcej na stronie: http://www.upp55.org


czytaj dalej » » »

Wydawnictwo Akcent partnerem projektu Za-dyszka.pl Fundacji Jaśka Meli

19 września rozpoczęła się kolejna już wyprawa organizowana przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Równolegle z Beskid Niski Survival Expedition wystartował inny projekt fundacji: akcja Za-dyszka.pl. Co pięćdziesiąty darczyńca, który wspomoże działalność statutową fundacji, otrzyma książkę „Kluczowe decyzje” George’a W. Busha. Przelej dyszkę bez za-dyszki. Pomóż złapać drugi oddech! Akcja trwa do 19 października.


czytaj dalej » » »

Księgarnia internetowa wydawnictwa Akcent już otwarta!

Zapraszamy do dokonywania zakupów w naszej księgarni internetowej. Od dziś przez tydzień „Kluczowe decyzje” George'a W. Busha kupisz u nas za jedyne 46,90 (cena katalogowa to 55,90)! Zajrzyj tutaj.


czytaj dalej » » »

Konkurs! Szukamy odpowiednika słówka „priml”

Razem z Portalem Kryminalnym szukamy neologizmu, najlepszego polskiego odpowiednika słówka „Priml” – ulubionego wyrazu komisarza Kluftingera, bawarskiego stróża prawa. 


czytaj dalej » » »

Bush najlepiej zarabiającym pisarzem świata w kategorii „literatura faktu”

Jak wynika z rankingu opublikowanego przez miesięcznik „Forbes”, były prezydent USA George W. Bush jest najlepiej zarabiającym pisarzem 2011 roku w kategorii „literatura faktu”. Choć na liście bestsellerów są autobiografie gwiazd muzyki, m.in. Keitha Richardsa i i Jaya-Z, czy gwiazd telewizji, np. Jona Stewarta, to wygrała ta napisana przez polityka - „Kluczowe decyzje” George'a W. Busha - podaje TVN24.pl.


czytaj dalej » » »

Premiera filmu „Cisza” na podstawie kryminału Jana Costina Wagnera

Już 9 września odbędzie się polska premiera filmu „Cisza” w reżyserii Barana bo Odara, zrealizowanego na podstawie książki „Milczenie”. Wydawnictwo Akcent zostało patronem medialnym filmu. Jeśli chcesz wygrać wejściówkę na film, odwiedź nas na facebooku!

 


czytaj dalej » » »

Kryminał Jana Costina Wagnera dostępny jako e-book

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów prozy Wagnera i e-booków: kryminał „Milczenie” Jana Costina Wagnera jest już dostępny w wersji elektronicznej na platformie Woblink i Eclicto.


czytaj dalej » » »

Wygraj wyjątkową książkę na wakacje!

Od 20 do 30 lipca trwa konkurs wydawnictwa Akcent i portalu Wspieramy Polską Młodą Twórczość, w którym do wygrania jest książka Torego Renberga pt. „Człowiek, który pokochał Yngvego”. Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania. Szczegóły na www.wpmt.pl.


czytaj dalej » » »

Książki Akcentu dostępne w wersji elektronicznej

Już trzy książki naszego wydawnictwa można nabyć w formie e-booka w bardzo atrakcyjnych cenach. Są to książki: „Człowiek, który pokochał Yngvego” Torego Renberga, „Krystyna córka Lavransa” Sigrid Undset oraz „Urbi et Gorbi” Joachima Jauera. Zapraszamy do odwiedzenia portalu WOBLINK.


czytaj dalej » » »

Wakacje z morderstwem literackim: konkurs kryminalny księgarni Matras

Cóż lepiej poprawia nastrój niż dobrze uknute morderstwo albo tropiący zbrodnię uroczy komisarz, przystojny detektyw czy dystyngowana starsza pani? Zapraszamy do ciekawej prezentacji intrygujących zbrodni, czarnych charakterów lub obrońców prawa. Konkurs trwa od 2 do 30 czerwca.


czytaj dalej » » »

Konkurs Portalu Kryminalnego i wydawnictwa Akcent

Weź udział w konkursie książkowym! Odpowiedz na dwa proste pytania i wygraj najnowszą książkę wydawnictwa Akcent: kryminał „Milczenie” Jana Costina Wagnera. Szczegóły na Portalu Kryminalnym.


czytaj dalej » » »

Konkurs na portalu Lubimy czytać

Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Człowiek, który pokochał Yngvego”, najnowszą publikację naszego wydawnictwa! Szczegóły znajdziesz na portalu www.lubimyczytac.pl. Konkurs trwa tylko do 30 maja.


czytaj dalej » » »

Dzień Skandynawski

Dzień Skandynawski to całodzienna impreza organizowana przez miesięcznik „Podróże”, której celem jest promocja państw skandynawskich. Utrzymane w konwencji rodzinnego pikniku wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 maja na Skwerze Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście. W imprezie uczestniczyć będzie także nasze wydawnictwo. Zapraszamy!


czytaj dalej » » »

Konkurs wydawnictwa Akcent i portalu Lubimy czytać

Do 13 maja trwa konkurs, w którym do wygrania jest dwutomowa saga „Krystyna córka Lavransa” Sigrid Undset. Pytanie konkursowe brzmi: Czy lubicie powieści umiejscowione w dawnych czasach? Co pociąga nas w czytaniu wielkich i zabarwionych historycznie sag? 


czytaj dalej » » »

Wywiad z Joachimem Jauerem w Klubie Trójki

– Chciałem przywrócić pamięć o znaczeniu ewangelików i katolików w zwycięstwie nad reżimem – opowiada Joachim Jauer, autor książki „Urbi et Gorbi...”. – Jeżeli dziennikarz pracuje w otoczeniu dyktatury, musi pracować w sposób jeszcze bardziej solidny, niż w warunkach demokratycznych. W ramach dyktatury jest tylko jedno zdanie, na które jest przyzwolenie. Posłuchaj rozmowy Jerzego Sosnowskiego w Klubie Trójki na stronie Polskiego Radia. 


czytaj dalej » » »

Polsko-niemiecka debata z udziałem Joachima Jauera

Wydawnictwo Akcent oraz Fundacja Konrada Adenauera serdecznie zapraszają na polsko-niemiecką debatę z udziałem Joachima Jauera, niemieckiego dziennikarza, autora książki „Urbi et Gorbi. Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej.” W spotkaniu uczestniczyć będą także: działaczka opozycyjna w byłej NRD pani Vera Lengsfeld, ks. dr Zenon Hanas oraz prof. dr Eugeniusz Cezary Król. Spotkanie moderować będzie Andrzej Godlewski.


czytaj dalej » » »

Konkurs „Podaruj prezent ukochanej osobie”

Przed nami maj i czerwiec, miesiące miłosnych świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka, Dnia Ojca, Nocy Świętojańskiej... Wspaniały pretekst, by wywołać na twarzach bliskich, rodziców, dzieci, ukochanych, przyjaciół, uśmiech! Weź udział w konkursie w księgarni internetowej www.matras.pl i wygraj prezent dla ukochanej osoby, w tym między innymi książki wydawnictwa Akcent!


czytaj dalej » » »

Film „Człowiek, który pokochał Yngvego” w CINEMAX

W najbliższych dniach w stacji CINEMAX obejrzeć można film „Człowiek, który pokochał Yngvego” na podstawie powieści Torego Renberga pod tym samym tytułem. Zapraszamy!


czytaj dalej » » »

17. Lato Filmów w Warszawie. Pokaz filmu „Cisza” na podstawie powieści J. C. Wagnera

Miło nam poinformować, że film „Cisza” na podstawie powieści „Milczenie” Jana Costina Wagnera weźmie udział w konkursie na film z najlepszym scenariuszem podczas festiwalu filmowego „Lato filmów”, który odbywa się w dniach 1-7 kwietnia. Film będzie można obejrzeć 4 kwietnia w kinie Wisła i 7 kwietnia w kinie Luna w Warszawie. 


czytaj dalej » » »

„Norwegia bez granic” hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu Era Nowe Horyzonty

Podczas 11. edycji festiwalu Era Nowe Horyzonty w ramach projektu „Norwegia bez granic” odbędzie się przegląd kinematografii norweskiej. Uzupełnią ją inne wydarzenia artystyczne związane z kulturą i sztuką Norwegii.


czytaj dalej » » »

Autobiografia George'a W. Busha: ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy w USA

Książka sprzedała się w USA w ponad 2-milionowym nakładzie w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Kluczowe decyzje (ang. Desicion Points) pokazują George’a W. Busha w przeddzień wyborów 2000 roku, w jego teksańskiej rezydencji, gdy był jeszcze gubernatorem stanu, na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One podczas wstrząsających wydarzeń pamiętnego 11 września 2001 r., w jego pokoju dowodzenia przed rozpoczęciem ofensywy w Iraku, a także „za kulisami”, w Białym Domu.


czytaj dalej » » »

Premiera autobiografii byłego prezydenta USA George’a W. Busha w 10. rocznicę ataków na Amerykę

Nakładem naszego wydawnictwa we wrześniu ukaże się bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta USA George’a W. Busha.

„Kluczowe decyzje” to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży po kluczowych decyzjach swojego życia. Towarzyszymy mu m.in. w biurze gubernatora stanu Texas w trakcie „gorączkowej nocy elekcyjnej” w 2000 roku, gdy został wybrany na urząd prezydenta USA, w pierwszych godzinach po największym ataku na Amerykę od czasu Pearl Harbor, w chwilach poprzedzających atak na Irak czy podczas podejmowania historycznych – i niekiedy kontrowersyjnych – decyzji w związku z kryzysem finansowym, huraganem Katrina, wojną w Afganist


czytaj dalej » » »

Seria z Kluftingerem już w Polsce!

Wydawnictwo Akcent prezentuje serię z komisarzem Kluftingerem, bawarskim stróżem prawa, bohaterem kryminałów najpopularniejszego duetu pisarskiego w Niemczech: Volkera Klüpfela i Michaela Kobra. Oglądany w codziennych sytuacjach Kluftinger wydaje się niezgułą i pantoflarzem z Bawarii, który uwielbia kluseczki swojej żony, gra na bębenku w orkiestrze miejskiej i uznaje tylko miejscowe piwo. Jednak to tylko pozory.


czytaj dalej » » »

Turku Europejską Stolicą Kultury 2011

Turku, najstarsze miasto w Finlandii, obecnie liczące około 170 tysięcy mieszkańców, jest tegoroczną Europejską Stolicą Kultury. Ten tytuł miasto dzieli z Tallinem. Z Turku pochodzi komisarz Kimmo Joenta, bohater kryminałów młodego niemieckiego autora Jana Costina Wagnera. Wydawnictwo Akcent przygotowało dla swoich czytelników dwa kryminały o Joencie: „Milczenie” (termin wydania: maj 2011) i „Zimę lwów” (termin wydania: sierpień 2011).


czytaj dalej » » »

Nagroda dla reżysera filmu „Ostatnie milczenie” na podstawie kryminału J.C. Wagnera

Kryminał młodego niemieckiego pisarza Jana Costina Wagnera „Milczenie” szybko doczekał się ekranizacji. Za thriller „Ostatnie milczenie” reżyser Baran Bo Odar w 2010 roku otrzymał nagrodę Frankfurckich Targów Książki w kategorii „najlepsza międzynarodowa ekranizacja powieści”.


czytaj dalej » » »

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011