Kryminał „Zima lwów” Jana Costina Wagnera otrzymał wyróżnienie w konkursie „Najlepsza książka na Gwiazdkę”

2011-12-14

Z dumą informujemy, że kryminał „Zima lwów” Jana Costina Wagnera z fińskim komisarzem Kimmo Joentą, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Najlepsza książka na Gwiazdkę” organizowanym przez wortal literacki Granice.pl.

Książka autora nazywanego „mistrzem moralnej niepewności” niedawno ukazała się nakładem naszego wydawnictwa. Jakiś czas temu czytelnicy w Polsce mieli okazję zapoznać się także z poprzednią częścią serii – z kryminałem „Milczenie”, na podstawie którego został nakręcony wielokrotnie nagradzany już thriller pt. „Cisza”.


Seria z komisarzem Joentą jest szalenie popularna za granicą (powieści Wagnera zostały przetłumaczone dotąd na 14 języków!), autor otrzymał już wiele prestiżowych nagród, między innymi Nagrodę Marlowe’a. Wagner niedawno gościł w Polsce, a podczas spotkań grał swoje utwory na fortepian – pisarz nie tylko pisze, lecz także komponuje.


Tłem akcji książek Wagnera jest zawsze Finlandia, ojczyzna jego żony Niiny, malarki. Jak ocenia krytyk Robert Ostaszewski, Wagner pisze o stracie, ścieżkach życia, które niespodziewanie skręcają na manowce, klęskach, które albo niszczą ludzi, albo dają im impuls do zmiany (…). Wagner nie moralizuje, nie ocenia działań i wyborów swoich bohaterów. Pokazuje ich w momentach psychicznego i emocjonalnego rozchwiania.

Książkę można nabyć w naszej księgarni internetowej.


Więcej: www.granice.pl.

zobacz wszystkie wydarzenia

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011