Seria z Kluftingerem już w Polsce!

2011-02-17

Wydawnictwo Akcent prezentuje serię z komisarzem Kluftingerem, bawarskim stróżem prawa, bohaterem kryminałów najpopularniejszego duetu pisarskiego w Niemczech: Volkera Klüpfela i Michaela Kobra. Oglądany w codziennych sytuacjach Kluftinger wydaje się niezgułą i pantoflarzem z Bawarii, który uwielbia kluseczki swojej żony, gra na bębenku w orkiestrze miejskiej i uznaje tylko miejscowe piwo. Jednak to tylko pozory.

Komisarza Kluftingera można scharakteryzować jako mieszankę Herkulesa Poirot i Karla Valentina, znanego bawarskiego kabarecisty.

Ten z pozoru niezguła i pantoflarz podczas najróżniejszych dochodzeń – które zwykle spadają na niego w najmniej oczekiwanych sytuacjach – zmienia się w niezmiernie błyskotliwego i dociekliwego śledczego…

Komisarz Kluftinger stał się ulubieńcem Niemców – bez względu na ich wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. W kraju naszych zachodnich sąsiadów powstała nawet poświęcona mu strona internetowa www.kommissar-kluftinger.de, która codziennie przyciąga rzesze fanów.

W Polsce w 2011 roku ukażą się dwa kryminały z komisarzem Kluftingerem: w maju do rąk polskich czytelników trafi kryminał „Szczodre Gody” a w sierpniu – „Operacja Seegrund”.

zobacz wszystkie wydarzenia

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011